Program Festivalu *2017*


Michal Tučný revival - Plzeň
www.michaltucnyrevivalplzen.cz

Říká se, že každý z nás má někde svého „dvojníka“. Michal Tučný, osobnost a ikona naší country, která ukázala cestu mnoha muzikantům a zpěvákům jich má hned několik. Ovšem ne každý má tolik podobných a výrazných rysů, jako Rosťa Fišer, zpěvák a lídr Plzeňské kapely, která umí navodit tu pravou atmosféru Michalových songů…

Marien - Pardubice
www.marien.cz

Marien jsou trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění, stáli u zrodu hnutí Folk žije!, vystupují na předních festivalech i vlastních koncertech po celé republice a pro svůj tradiční sound jsou také vyhledávanou doprovodnou kapelou. Spolupracují například s folkovými hvězdami jako jsou Sprituál kvintet, Nezmaři, Roman Horký, Wabi Daněk, Pavel Žalman Lohonka, Robert Křesťan, Jaroslav Samson Lenk, Jan Nedvěd, ale i s folkovou legendou Miki Ryvolou.

Rí Ra
www.rira.cz

V produkci skupiny Rí Ra se nenásilně snoubí irské písničky a skladby, okořeněné směsí různých hudebních směrů, od jazzových přiznávek po funky riffy. Hráči se striktně nedrží harmonie a standardních postupů takzvané keltské hudby. Neváhají se pouštět do vlastních aranží a písně často posouvají do nových nálad a vyznění, čímž je přibližují širokému obecenstvu.

F.T.Prim - Brno
www.ftprim.cz

F.T.Prim je česká hudební skupina z Brna. Vznikla na konci roku 1988 ze dvou brněnských skupin Flažolet a Tuláci. Za dobu svojí existence vydala 5 profilových alb, dvakrát vyhrála celostátní Portu a získala přední ocenění v mnoha hudebních soutěžích. Její písničky lze najít na mnoha výběrech folkové hudby.

Poitín - Plzeň
www.poitin.cz

Poitín je plzeňská hudební skupina hrající od roku 1996. Její repertoár zahrnuje především irskou tradiční hudbu prezentovanou způsobem, jakým ji dnes provozují mladé skupiny na Britských ostrovech, v USA a v Evropě. Jejich síla spočívá především ve společné souhře, již doplňuje autentický entuziasmus a nasazení členů kapely na jejích živých vystoupeních.

Mazzec - Pardubice
www.mazzec.cz

Pardubická folková skupina, působící rok a půl s původním názvem Zvuková Zkouška. Hrají netradiční folk - svoji produkci nazývají: City folk ( citový folk ). Mají vlastní repertoár a to z dílny Martina Pavlase - kapelníka této hudební formace. Letos si na východočeské portě vyzpívali postup do autorské porty.

QJETEN
www.qjeten.cz

QJETEN hraje vlastní akustickou hudbu s prvky folku, latiny, jazzu a všeho, co šlo kolem. Inspirací je svět a život, motorem láska k hudbě. Hrají ve stejném složení od roku 2002, byl ve finále Zahrady, opakovaně ve finále Porty, 2 x vítěz Parafestu Říp, účastní se řady přehlídkových festivalů různého zaměření, v zimě klubová scéna. Kapela vydala CD – JEDINÁ DESKA, kde posluchači naleznou 14 původních skladeb z dílny Květy Krejčové a Michala Cádry + 1 bonus Libertango od Astrora Piazzolly.

Omišband
Omišband na fcb

Když poskládáte kapelu ze tří členů, kde jeden hraje folk, druhý bluegrass a třetí heavy metal, může tak vzniknout formace která hraje tzv.“ všechno music“. Ovšem jak a kde vzniknul samotný název kapely nám hoši prozradí na Kovárnafestu 2017

The Addams Family - Moravičany
addamssisters.cz

Rodinný kvartet z Moravičan, vystupující od roku 2010 na různých hudebních akcích převážně na střední Moravě. Nejprve jako vokální sekce s kytarou, později začal budovat program víceméně za doprovodu muzikantů z A.M.Úletu.

Blue Gate - Plzeň
bluegate.cz

Plzeňská kapela, která se orientuje na bluegrass. V zásadě se ale nedrží jeho tradičního pojetí, dopřává si volnosti projevu a čerpá i z jiných hudebních stylů. Nebrání se ani písním v angličtině, které k bluegrassové hudbě samozřejmě patří, ale angličtina úmyslně zní na koncertech jen pro zpestření, kapela se soustředí spíše na tuzemského diváka či posluchače.

Adéla a Jiří Páchovi - Farma pod lipou

Kaskadér a chovatel koní Jiří Pácha patří k české špičce ve westernovém sportu a řadí se k elitě jezdců v rodeové disciplíně. Prosadil se i ve filmu, a to v silné konkurenci. Má za sebou Letopisy Narnie: Princ Kaspian, koprodukční Angeliku, historické drama Hříšnice nebo připravovaný historický velkofilm Emperor o císaři Karlu V. Habsburském. Na Kovárnafestu 2017 vystoupí se svou dcerou Adélou.

Lucrezia
www.lucrezia.cz

Lucrezia-skupina historického šermu, která se mimo jiné věnuje také ohnivé show. Jejich vystoupení mohli diváci vidět nejen v Čechách a na Moravě, ale i v Itálii, Německu, Polsku, Maďarsku, Nizozemí, Belgii, na Slovensku a Ukrajině...